Fenntarthatósági Jelentéstétel
& ESG Kockázatkezelés Műhely

- 5×1 nap élő, gyakorlatorientált modul – azonnal alkalmazható tudás és esettanulmányok.
- Aktív szakértői & szoftvermentorálás a képzés ideje alatt + 1 hónapig utána.
- Fenntarthatósági jelentéstétel, adatgyűjtés és kockázatelemzés – CSRD, magyar ESG törvény, MNB ajánlás, klíma és beszállítói kockázatok.
- denxpert licence lényegesség elemzéshez fenntarthatósági jelentéstételhez + teljes onboarding.

Kiknek szól a Műhely?
- Közép és nagyvállalatok, amelyek most szeretnék megérteni a fenntarthatósági jelentéstétel (pl. CSRD, magyar ESGtörvény) szabályozási környezetét és az alapvető követelményeket.
- Olyan cégek, amelyek már jelentettek, de fejlettebb adatgyűjtési és belső kontrollrendszert, mélyebb értéklánc és klímakockázati elemzést, valamint átfogó fenntarthatósági stratégiát és klímaátállási tervet kívánnak kialakítani.
- Vállalati fenntarthatósági, kontrolling, compliance és stratégiai szakemberek, akik a jelentéstételt szeretnék integrálni az üzleti döntéshozatalba és a hosszútávú tervezésbe.
A program felépítése (2025 őszi „évfolyam”)
Modul 1: Szabályozási panoráma – CSRD, EU Omnibus, magyar ESG törvény, MNB ajánlás, globális szabályozások
Hazai, EUs és nemzetközi szabályozási körkép; kötelezettségek és várható változások
Modul 2: Hatások, kockázatok és lehetőségek – értéklánc & klímaszcenárióelemzés
Lényegesség és kockázatelemzés; beszállítói kockázatok; klímakockázat & szcenáriók
Modul 3: Jelentéstételi keretrendszerek & jó gyakorlatok
ESRS, VSME, ISSB szabványok; lényeges témák → adatpontok; bevált vállalati példák
Modul 4: Adatarchitektúra, belső kontrollok & auditkövetelmények
ESG adatok életciklusa; adatgyűjtési stratégiák; ISAE 3000/3410; karbonlábnyom adatok
Modul 5: Fenntarthatósági stratégia, klímaátállási terv & kockázat kezelés
Jelentéstételi adatok → üzleti stratégia; hiteles klímaátállási terv; adatalapú, transzparens kommunikáció





0. nap
- ESG törvény vs. CSRD – Érthető összehasonlítás mire, mikor és hogyan kell készülni a két szabályozás kapcsán.
- Tapasztalatmegosztás - korábbi műlyek kerekasztalbeszélgetéseinek fő tapasztalatainak és konklúziónaik összefoglalása.
- Műhely áttekintés – Tematika, célok, és hogyan hozd ki belőle a legtöbbet.
- Bevezető - képbehozó előadás - Miért most? Miért fontos? És hogyan érdemes hozzáállni?

Mit kapsz kézhez a Műhely végére?
- Saját vállalatra szabott lényegességi és kockázatelemzési módszertani eszköztár
- Működő ESG adatgyűjtési keretrendszer – szerepek, folyamatok, kontrollok
- Akcióterv klíma és beszállítói kockázatok kezelésére
- denxpert licence + felhasználók betanítva
Miben más ez a Műhely?
- Mentorálás, nem csak oktatás – folyamatos egyéni konzultációk.
- Valós, cégedre szabott gyakorlat– saját adatokkal próbálhatod ki a lényegességi eljárást, az adatgyűjtési folyamatot és a jelentés írást is.
- Valós tapasztalatok & benchmark – aktív kapcsolat, támogatás, problémamegosztás a résztvevők között + rengeteg nemzetközi jó és rossz gyakorlat bemutatása az oktatók részéről.
- Moduláris – választhatsz csak a „Data & Controls” (3-4. nap) csomagra is.

Mit tartalmaz a Műhelyen való részvételi díj?
- 5 alkalmon való személyes részvétel
- Szakmai anyagok
- Folyamatos mentorálás
- Szakértői segítségnyújtás
- Szakmai network
- denxpert szoftver licensz
- Igény esetén 12 hónapra szóló Effekteam tagsági csomag
- Catering
Biztosítsd be a helyed ma!
Egy vállalattól 2 vagy több fő együttes jelentkezése esetén, a képzési díj az első regisztrálóra 1.990.000 Ft + áfa, a második regisztrálótól, minden egyes résztvevő esetén 300.000 Ft + ÁFA/fő
denxpert ügyfelek, Effekteam tagok számára 15% kedvezményt biztosítunk
Képzés részletek
Részletes tematika
1. modul – Szabályozási panoráma: CSRD & az EU Omnibus, ESG törvény, MNB-s ajánlás és egyéb releváns hazai, EU-s és globális szabályozások
október 15.
Az első alkalommal – az ismerkedés mellett – bevezetjük a vállalatokat a dinamikusan változó hazai és európai fenntarthatósági és ESG szabályozások világába. Az előadók betekintést nyújtanak ezeknek a szabályozásoknak a vállalati szintű fontosságába továbbá átfogó perspektívát adnak a hazai és nemzetközi jogi környezetről, segítve a vállalatokat abban, hogy átlássák az EU fenntartható növekedésének finanszírozását és szabályozását – például a CSRD, Taxonómia, ezeknek a magyar ESG törvényhez való viszonya - és hogy milyen kötelezettségeik vannak jelenleg, valamint mi várható még idehaza, és mindez milyen célt szolgál.2. modul – Hatások, kockázatok és lehetőségek az értéklánc mentén és a klímaváltozáshoz kapcsolódóan (klímaszcenárió elemzés)
október 22.
Ebben a modulban részletesen beszélünk a lényegességi és kockázatelemzésről, külön kiemelve a különféle hazai és EU-s szabályozások (pl. CSRD és ESG törvény) lényegesség felfogása közötti különbségeket és a kölcsönösen felhasználható elemeket. Szó lesz a hatások, kockázatok és lehetőségek azonosításának és kiértékelésének lehetséges módszereiről, és kitérünk az értéklánc mentén, a beszállítói oldalon jelentkező kockázatok kiszűrűsűre is. A modulban érintjük a klímakockázatok és a klíma szcenárió elemzés témáját is, bevezetést nyújtva a vállalatoknak a pénzintézetek szempontjából kiemelten fontos témába.
Online szoftveres bemutató: Kettős lényegesség elemzés és értéklánc átvilágítás a denxpertben.3. modul – Jelentéstételi keretrendszerek és jó gyakorlatok
november 5.
A 3. alkalommal arról lesz szó, hogyan juthatunk el a lényegességi elemzéstől a jelentéstételig. Részletekbe menően megismerkedünk a releváns jelentéstételi keretrendszerekkel (pl. ESRS, VSME, ISSB szabványok) és végög vezetjük a résztvevőket azon, hogyan lesz a lényeges témákból jelentendő közzétételi követelmény és adatpont.
Online szoftveres bemutató: Fenntarthatósági jelentéstétel a denxpertben4. modul – Adat architektúra, belső kontrollok és auditkövetelmények
november 12.
Mindent az ESG adatok életciklusáról: adatgyűjtési stratégiák narratív és számszerű adatok esetében, adatok belső kontrollja, validálása, megfelelő formára hozása. Részletesen körüljárjuk a fenntarthatósági jelentéstétel auditkövetelményeit és az eljárás mikéntjét. A modulban az ESG adatok kezelésében előljáró nagyvállalatoktól és auditszakemberektől tanulhattuk. Külön kitérünk a karbonlábnyom számításhoz szükséges adatok gyűjtésére is.
Online szoftveres bemutató: Adatgyűjtés, kontrolling és karbonlábnyom számítás a denxpertben.5. modul – Fenntarthatósági stratégia, klímaátállási terv, korrekciós intézkedések & a fenntarthatóság kommunikációja az adatalapú jelentéstétel korszakában
november 19.
Ezen a napon azzal foglalkozunk, miként informálhatják a jelentéstételhez gyűjtött adatok a vállalat fenntarthatósági stratégiáját. Átvesszük miként lehet hiteles, a tőkepiacok számára is vonzó fenntarthatósági klímaátállási stratégiát alkotni, és hogyan lehet erről az adatlapú, „száraz” fenntarthatósági jelentések korszakában kommunikálni.Aktív mentorálás a képzés ideje alatt és után
A Műhely résztvevői a képzés ideje alatt, illetve azt követően egy hónapon át aktív mentori segítséget kapnak fenntarthatósági jelentéstétel elindításához. A mentorok minden alkalom után utánkövetik a résztvevő cégeket, biztosítva, hogy nem maradt bennük megválaszolatlan kérdés, illetve, hogy a gyakorlatban, a denxpert szoftver segítségével sikerült elindulniuk az implementáció útján. A képzés végeztével a mentorok segítséget nyújtanak a kettős lényegességi elemzés elindításában, vagy akár a fenntarthatósági adatgyűjtési projekt összeállításában.
Ismerd meg ESG-CSRD szakértőinket

Foglald le a helyed!
Örömmel adunk további tájékoztatást és válaszolunk kérdéseidre a Műhellyel kapcsolatban.
A Műhely minimum 10 cég regisztrációjával indul, maximálisan 20 cég képviselőjének tudjuk biztosítani a részvételt.