Fenntarthatósági Jelentéstétel
& ESG Kockázatkezelés Műhely

- 5×1 nap élő, gyakorlatorientált modul – azonnal alkalmazható tudás és esettanulmányok.
- Aktív szakértői & szoftvermentorálás a képzés ideje alatt + 1 hónapig utána.
- Fenntarthatósági jelentéstétel, adatgyűjtés és kockázatelemzés – CSRD, magyar ESG törvény, MNB ajánlás, klíma és beszállítói kockázatok.
- denxpert licence lényegesség elemzéshez fenntarthatósági jelentéstételhez + teljes onboarding.

Kiknek szól a Műhely?
- Közép és nagyvállalatok, amelyek most szeretnék megérteni a fenntarthatósági jelentéstétel (pl. CSRD, magyar ESGtörvény) szabályozási környezetét és az alapvető követelményeket.
- Olyan cégek, amelyek már jelentettek, de fejlettebb adatgyűjtési és belső kontrollrendszert, mélyebb értéklánc és klímakockázati elemzést, valamint átfogó fenntarthatósági stratégiát és klímaátállási tervet kívánnak kialakítani.
- Vállalati fenntarthatósági, kontrolling, compliance és stratégiai szakemberek, akik a jelentéstételt szeretnék integrálni az üzleti döntéshozatalba és a hosszútávú tervezésbe.
A program felépítése (2025 őszi „évfolyam”)
Modul 1: Szabályozási panoráma – CSRD, EU Omnibus, magyar ESG törvény, MNB ajánlás, globális szabályozások
Hazai, EUs és nemzetközi szabályozási körkép; kötelezettségek és várható változások
Modul 2: Hatások, kockázatok és lehetőségek – értéklánc & klímaszcenárióelemzés
Lényegesség és kockázatelemzés; beszállítói kockázatok; klímakockázat & szcenáriók
Modul 3: Jelentéstételi keretrendszerek & jó gyakorlatok
ESRS, VSME, ISSB szabványok; lényeges témák → adatpontok; bevált vállalati példák
Modul 4: Adatarchitektúra, belső kontrollok & auditkövetelmények
ESG adatok életciklusa; adatgyűjtési stratégiák; ISAE 3000/3410; karbonlábnyom adatok
Modul 5: Fenntarthatósági stratégia, klímaátállási terv & kockázat kezelés
Jelentéstételi adatok → üzleti stratégia; hiteles klímaátállási terv; adatalapú, transzparens kommunikáció





0. nap
- ESG törvény vs. CSRD – Érthető összehasonlítás mire, mikor és hogyan kell készülni a két szabályozás kapcsán.
- Tapasztalatmegosztás - korábbi műlyek kerekasztalbeszélgetéseinek fő tapasztalatainak és konklúziónaik összefoglalása.
- Műhely áttekintés – Tematika, célok, és hogyan hozd ki belőle a legtöbbet.
- Bevezető - képbehozó előadás - Miért most? Miért fontos? És hogyan érdemes hozzáállni?

Mit kapsz kézhez a Műhely végére?
- Saját vállalatra szabott lényegességi és kockázatelemzési módszertani eszköztár
- Működő ESG adatgyűjtési keretrendszer – szerepek, folyamatok, kontrollok
- Akcióterv klíma és beszállítói kockázatok kezelésére
- denxpert licence + felhasználók betanítva
Miben más ez a Műhely?
- Mentorálás, nem csak oktatás – folyamatos egyéni konzultációk.
- Valós, cégedre szabott gyakorlat– saját adatokkal próbálhatod ki a lényegességi eljárást, az adatgyűjtési folyamatot és a jelentés írást is.
- Valós tapasztalatok & benchmark – aktív kapcsolat, támogatás, problémamegosztás a résztvevők között + rengeteg nemzetközi jó és rossz gyakorlat bemutatása az oktatók részéről.
- Moduláris – választhatsz csak a „Data & Controls” (3-4. nap) csomagra is.

Mit tartalmaz a Műhelyen való részvételi díj?
- 5 alkalmon való személyes részvétel
- Szakmai anyagok
- Folyamatos mentorálás
- Szakértői segítségnyújtás
- Szakmai network
- denxpert szoftver licensz
- Igény esetén 12 hónapra szóló Effekteam tagsági csomag
- Catering
Biztosítsd be a helyed ma!
Egy vállalattól 2 vagy több fő együttes jelentkezése esetén, a képzési díj az első regisztrálóra 1.990.000 Ft + áfa, a második regisztrálótól, minden egyes résztvevő esetén 300.000 Ft + ÁFA/fő
denxpert ügyfelek, Effekteam tagok számára 15% kedvezményt biztosítunk
Képzés részletek
Häufig gestellte Fragen
Wie unterscheidet sich dieses Modul von herkömmlichen Compliance-Methoden?
október 15.
Az első alkalommal – az ismerkedés mellett – bevezetjük a vállalatokat a dinamikusan változó hazai és európai fenntarthatósági és ESG szabályozások világába. Az előadók betekintést nyújtanak ezeknek a szabályozásoknak a vállalati szintű fontosságába továbbá átfogó perspektívát adnak a hazai és nemzetközi jogi környezetről, segítve a vállalatokat abban, hogy átlássák az EU fenntartható növekedésének finanszírozását és szabályozását – például a CSRD, Taxonómia, ezeknek a magyar ESG törvényhez való viszonya - és hogy milyen kötelezettségeik vannak jelenleg, valamint mi várható még idehaza, és mindez milyen célt szolgál.2. modul – Hatások, kockázatok és lehetőségek az értéklánc mentén és a klímaváltozáshoz kapcsolódóan (klímaszcenárió elemzés)
október 22.
Ebben a modulban részletesen beszélünk a lényegességi és kockázatelemzésről, külön kiemelve a különféle hazai és EU-s szabályozások (pl. CSRD és ESG törvény) lényegesség felfogása közötti különbségeket és a kölcsönösen felhasználható elemeket. Szó lesz a hatások, kockázatok és lehetőségek azonosításának és kiértékelésének lehetséges módszereiről, és kitérünk az értéklánc mentén, a beszállítói oldalon jelentkező kockázatok kiszűrűsűre is. A modulban érintjük a klímakockázatok és a klíma szcenárió elemzés témáját is, bevezetést nyújtva a vállalatoknak a pénzintézetek szempontjából kiemelten fontos témába.
Online szoftveres bemutató: Kettős lényegesség elemzés és értéklánc átvilágítás a denxpertben.3. modul – Jelentéstételi keretrendszerek és jó gyakorlatok
november 5.
A 3. alkalommal arról lesz szó, hogyan juthatunk el a lényegességi elemzéstől a jelentéstételig. Részletekbe menően megismerkedünk a releváns jelentéstételi keretrendszerekkel (pl. ESRS, VSME, ISSB szabványok) és végög vezetjük a résztvevőket azon, hogyan lesz a lényeges témákból jelentendő közzétételi követelmény és adatpont.
Online szoftveres bemutató: Fenntarthatósági jelentéstétel a denxpertbenErhalte ich E-Mail-Benachrichtigungen vom System?
november 12.
Mindent az ESG adatok életciklusáról: adatgyűjtési stratégiák narratív és számszerű adatok esetében, adatok belső kontrollja, validálása, megfelelő formára hozása. Részletesen körüljárjuk a fenntarthatósági jelentéstétel auditkövetelményeit és az eljárás mikéntjét. A modulban az ESG adatok kezelésében előljáró nagyvállalatoktól és auditszakemberektől tanulhattuk. Külön kitérünk a karbonlábnyom számításhoz szükséges adatok gyűjtésére is.
Online szoftveres bemutató: Adatgyűjtés, kontrolling és karbonlábnyom számítás a denxpertben.Kann ich Berichte aus dem System zu Managementsitzungen mitbringen?
november 19.
Ezen a napon azzal foglalkozunk, miként informálhatják a jelentéstételhez gyűjtött adatok a vállalat fenntarthatósági stratégiáját. Átvesszük miként lehet hiteles, a tőkepiacok számára is vonzó fenntarthatósági klímaátállási stratégiát alkotni, és hogyan lehet erről az adatlapú, „száraz” fenntarthatósági jelentések korszakában kommunikálni.Wie geht das System mit der Einhaltung von Vorschriften für mehrere Standorte in verschiedenen Ländern um?
A Műhely résztvevői a képzés ideje alatt, illetve azt követően egy hónapon át aktív mentori segítséget kapnak fenntarthatósági jelentéstétel elindításához. A mentorok minden alkalom után utánkövetik a résztvevő cégeket, biztosítva, hogy nem maradt bennük megválaszolatlan kérdés, illetve, hogy a gyakorlatban, a denxpert szoftver segítségével sikerült elindulniuk az implementáció útján. A képzés végeztével a mentorok segítséget nyújtanak a kettős lényegességi elemzés elindításában, vagy akár a fenntarthatósági adatgyűjtési projekt összeállításában.
Ismerd meg ESG-CSRD szakértőinket

Foglald le a helyed!
Örömmel adunk további tájékoztatást és válaszolunk kérdéseidre a Műhellyel kapcsolatban.
A Műhely minimum 10 cég regisztrációjával indul, maximálisan 20 cég képviselőjének tudjuk biztosítani a részvételt.